Reklama
Reklama

Mika znów w akcji. Wykryła narkotyki m.in. w wygaszonym piecu

fot. Policja

Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkaset gramów środków psychotropowych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego wytypowali osoby, które na terenie powiatu kolskiego miały handlować narkotykami. 9 stycznia funkcjonariusze przystąpili do działania. W czynnościach udział wziął przewodnik psa oraz Mika - policyjny pies do wykrywania narkotyków. Mika służy w kolskiej komendzie zaledwie miesiąc a już dwukrotnie pomogła znaleźć środki odurzające.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 2 lutego br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Do pierwszego ujawnienia narkotyków doszło około godziny 8:00 na terenie gminy Grzegorzew. Tam policjanci znaleźli marihuanę w postaci suszu roślinnego. Była ona schowana w kotłowni w wygaszonym piecu - relacjonuje sierż. szt. Weronika Czyżewska, oficer prsowy policji w Kole. Kolejne środki odurzające oraz psychotropowe Mika znalazła w jednym z pomieszczeń gospodarczych na terenie posesji w gminie Dąbie. Dwaj podejrzani o posiadanie narkotyków 19-latkowie, zostali zatrzymani przez kolskich kryminalnych- dodaje.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Wobec jednego zastosowano tymczasowy areszt na dwa miesiące.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
1℃
Poziom opadów:
3.9 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
37.14 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro